2020 HB Schools Rogaine Champs ( Taradale ) - Results
Date:  
20 September 2020
Y7/8 Girls
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
39
Not fast, just furious
HNI
59:07
0.00
130
Wyntah Green-Thom
Georgia Clifton-Williams
Piper Monat
59:01
59:07
59:03
130
130
130
0
0
0
130
130
130
2
45
Eskdale
ESK
1:05:48
+6:41
130
Tegan Anderson
Ashley Blakesley

1:05:47
1:05:48

190
190

-60
-60

130
130

Y7/8 Boys
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
36
GODZILLA the first
HNI
1:00:05
0.00
170
Alfie Jones
Teigan Rafferty

1:00:05
1:00:00

180
180

-10
0

170
180

2
38
The Johns
HNI
1:00:07
+0:02
170
Jimmy August
Eric van der Pluijm

1:00:04
1:00:07

180
180

-10
-10

170
170

3
37
Three guys and a map
HNI
58:00
-2:05
160
Joshua Massingham
Elvies Kim
Max Franks
57:47
57:52
58:00
160
160
160
0
0
0
160
160
160
4
40
J2/J squared
HNI
55:46
-4:19
140
James Wallace
James Alebardi

55:46
55:43

140
140

0
0

140
140

5
35
Three donkeys
HNI
55:59
-4:06
130
Charlie Moorhead
Lachie Leitch
Joseph Duff
55:54
55:59
55:54
130
130
130
0
0
0
130
130
130
6
32
Terminators
HNI
56:09
-3:56
120
Eddie Gunn
Eddie Deck
Ollie Dunford
56:04
56:09
56:07
120
120
120
0
0
0
120
120
120
7
42
Hereworth Boys team
HERE
59:16
-0:49
100
Kuki Green-Thom
Zac Caton
Cody Caton
59:16
59:15
59:15
100
100
100
0
0
0
100
100
100
8
34
Team Marvel
HNI
1:09:24
+9:19
20
Sam Aplin
Michael Vaughan

1:09:03
1:09:24

120
120

-100
-100

20
20

Y7/8 Mixed
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
41
Jeffry2
HNI
58:24
0.00
130
Sean Sobkowiak
James Maxwell
Sophie Walter
58:24
58:20
58:13
130
130
130
0
0
0
130
130
130
Junior Girls
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
3
Napier Girls High Junior Blue
NGHS
2:54:29
0.00
600
Hannah Tattersfield
Greer Tremain
Lorna Kirk
Kate O'Connor
2:54:29
2:54:26
2:54:26
2:54:24
600
600
600
600
0
0
0
0
600
600
600
600
2
4
Napier Girls High Junior White
NGHS
2:48:04
-6:25
480
Tia Anderson
Erin Trent

2:48:03
2:48:04

480
480

0
0

480
480

3
8
Reward
HNHS
2:59:42
+5:13
440
Isla Prins
Kyra Ward

2:59:36
2:59:42

440
440

0
0

440
440

4
27
CDSH
Home
2:47:23
-7:06
290
Suzie Hales
Cadence Diedericks

2:47:22
2:47:23

290
290

0
0

290
290

Junior Boys
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
29
Better late than never
TARA
2:59:09
0.00
950
Reeve Dooney
Ben Wilson

2:58:58
2:59:09

950
950

0
0

950
950

2
31
Napier Boys High School
NBHS
2:45:59
-13:10
490
Ethan Bergstrom
Stanley Easthope

2:45:59
2:45:57

490
490

0
0

490
490

3
9
Wheres the Surf
HNHS
2:54:15
-4:54
490
Evan Broad
Harry Prins

2:54:15
2:54:15

490
490

0
0

490
490

4
10
Dear Stalkers
HNHS
2:49:15
-9:54
0
Zak McGrath

Ted Hunter
2:49:13

2:49:15
480

480
0

0
480

480
Junior Mixed
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
19
THS Mix up
TARA
2:55:32
0.00
670
Emma Bryant
Olivia Knowles
William Knowles
2:55:31
2:55:31
2:55:32
670
670
670
0
0
0
670
670
670
2
7
Lost Cause
HNHS
2:52:33
-2:59
460
Austen Jones
Olivia Walter

2:52:31
2:52:33

460
460

0
0

460
460

Senior Girls
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
2
Napier Girls High Senior
NGHS
2:56:48
0.00
610
Fleur Trent
Charlotte MacDonald

2:56:48
2:56:48

610
610

0
0

610
610

2
20
6 month taper
TARA
2:56:32
-0:16
600
Nikita Wain
Georgia Dearing

2:56:32
2:56:32

600
600

0
0

600
600

3
11
Food Scraps
HNHS
3:06:41
+9:53
590
Amy Culham
Jess Tucker

3:06:40
3:06:41

680
660

-70
-70

610
590

Senior Boys
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
18
THS for the win
TARA
2:49:09
0.00
970
Campbell Gray
Matt Adams

2:49:09
2:49:09

1000
970

0
0

1000
970

2
6
Sound Investment
HNHS
3:00:46
+11:37
910
Karsten Vesty
Lorcan Rabbitte

3:00:42
3:00:46

920
920

-10
-10

910
910

3
13
Bruno Will
HNHS
3:00:45
+11:36
810
Will Tidswell
Bruno McDonald

3:00:45
3:00:45

820
820

-10
-10

810
810

4
17
Gotta Go Fast
TARA
2:57:48
+8:39
730
Finn Exeter
Josiah Bryant

2:57:46
2:57:48

730
730

0
0

730
730

5
21
Who's idea was this again?
TARA
3:03:20
+14:11
700
Lucas Hammond
Logan Geary

3:03:20
3:03:19

740
760

-40
-40

700
720

6
12
Maccas halfway
HNHS
2:50:29
+1:20
550
Jonty McGrath
Robert Ennor

2:50:27
2:50:29

550
550

0
0

550
550

ST
28
Re-Read
HNHS

0
Owen Reid
Louie Reid

-----
-----

0
0

0
0

0
0

Senior Mixed
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
15
Lily Potts
HNHS
3:00:00
0.00
740
Cameron Potts
Lily Stephens

2:59:58
3:00:00

740
740

0
0

740
740

2
14
Flies in a bottle
HNHS
3:00:52
+0:52
740
Cormac Turley
Rosemary Yorke

3:00:52
3:00:51

750
750

-10
-10

740
740

Open Mixed 1 Hour
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
46
Missing one
HBOC
1:00:53
0.00
160
Linda Wallace
Sam Wallace
Pippa Wallace
1:00:52
1:00:53
1:00:51
170
170
170
-10
-10
-10
160
160
160
Vet Womens 1 Hour
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
44
Speedy gonz
HBOC
1:04:19
0.00
120
Jane Herries
Susan Turley

1:04:18
1:04:19

170
170

-50
-50

120
120

Vet Mixed 1 Hour
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
43
One Real Vet
HBOC
1:04:41
0.00
230
Steve Armon
Alanda Rafferty

1:04:41
1:04:40

280
280

-50
-50

230
230

Open Mens 3 Hour
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
5
Scrambled legs
HBOC
3:00:43
0.00
830
James Watson
Duncan Darroch

3:00:42
3:00:43

840
840

-10
-10

830
830

2
26
Team Blank
HBOC
2:48:05
-12:38
700
Robbie Smith
Jason Wain

2:48:05
2:48:05

700
700

0
0

700
700

Open Mixed 3 Hour
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
23
Te Mata gannets
HBOC
2:52:07
0.00
590
Jim Robertson
Monique Milne

2:52:07
2:52:07

590
590

0
0

590
590

2
16
Tall and the short of it
HBOC
2:58:26
+6:19
520
Stephan Alsleben
Justin Alsleben

2:58:26
2:58:23

520
520

0
0

520
520

3
47
Hales
HBOC
3:02:07
+10:00
370
Hannah Hales
Peter Hales

3:02:07
3:02:06

400
430

-30
-30

370
400

Vet Womens 3 Hour
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
22
Forever 21
HBOC
2:58:14
0.00
640
Margy Morris
Ingrid Perols

2:58:05
2:58:14

640
640

0
0

640
640

Vet Mens 3 Hour
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
25
A force to be reckoned with
HBOC
2:59:33
0.00
840
Hugh Forlong-Ford
Kevin Harvey

2:59:33
2:59:32

840
840

0
0

840
840

Vet Mixed 3 Hour
Team
Team Members
Place
Bib
Team
Time / Diff
Points
Team Member
Time
Points
Penalties
Total
1
48
Becked
HBOC
2:51:57
0.00
620
Karen Beckman
Greg Edmonds

2:51:57
2:51:57

620
620

0
0

620
620

2
30
Crocodile soup
HBOC
2:58:55
+6:58
560
Derek Morrison
Kim Creagh

2:58:55
2:58:46

560
560

0
0

560
560

3
1
Second is nowhere
HBOC
2:57:33
+5:36
350
Peter Watson
Julia Watson

2:57:24
2:57:33

350
350

0
0

350
350

4
24
JNP
HBOC
2:54:44
+2:47
280
Neil Plumpton
Jocelyn Plumpton

2:54:44
2:54:27

280
280

0
0

280
280