Results for OY2 Middle - Guthrie Smith
Date:  
5 May 2024
Red Short ( 2 )
2.1 km
10 Controls
Place
Name
Club
Time
Diff
1
Lara Nicoll
HB
29:55
2
Natalie de Burgh
HB
31:13
+1:18
Red Short Vet ( 4 )
2.1 km
10 Controls
Place
Name
Club
Time
Diff
1
Alanda Rafferty
HB
31:13
2
Alistair Nicoll
HB
38:36
+7:23
3
Kim Creagh
HB
41:14
+10:01
4
Pauline Korevaar
HB
51:15
+20:02
Red Short Super-Vet ( 4 )
2.1 km
10 Controls
Place
Name
Club
Time
Diff
1
Faye McDonald
HB
40:20
2
David Fisher
HB
43:51
+3:31
3
Derek Morrison
HB
47:06
+6:46
4
Steve Armon
HB
53:38
+13:18
Red Medium ( 9 )
3 km
12 Controls
Place
Name
Club
Time
Diff
1
James Wallace
HB
32:06
2
Daniel Harvey
HB
45:15
+13:09
3
James Maxwell
HB
46:05
+13:59
4
Amy Nicoll
HB
48:11
+16:05
5
Mackenzie Speers
HB
59:44
+27:38
6
Louise Hales
HB
1:02:12
+30:06
MP
Menno van der Have
HB
DNF
Rob Sickorez
HB
DNF
Ava Sickorez
HB
Red Medium Vet ( 8 )
3 km
12 Controls
Place
Name
Club
Time
Diff
1
Geoff Morrison
HB
41:57
2
Jim Robertson
HB
46:33
+4:36
2
Andrew Burns
HB
46:33
+4:36
4
Alan Maxwell
HB
47:45
+5:48
5
Sam Wallace
HB
48:14
+6:17
6
Chris van der Have
HB
51:09
+9:12
7
John Craven
HB
1:00:42
+18:45
8
Ingrid Perols
HB
1:27:29
+45:32
Red Long ( 15 )
4 km
15 Controls
Place
Name
Club
Time
Diff
1
Bryn Morgan
HB
33:08
2
Andrew Bott
HB
35:05
+1:57
3
Thomas Potts
HB
35:17
+2:09
4
Matt Galloway
HB
36:10
+3:02
5
Jonty Anderson
HB
38:06
+4:58
6
James Watson
HB
38:52
+5:44
7
Aiden Ellmers
HB
41:20
+8:12
8
Kevin Harvey
HB
41:53
+8:45
9
Logan Stevenson
HB
42:41
+9:33
10
Cairn Coghill
HB
44:31
+11:23
11
Arya Chebbi
HB
48:58
+15:50
12
Phillip Herries
HB
50:30
+17:22
13
Shane Wilson
HB
51:11
+18:03
14
Cody Williams
HB
53:09
+20:01
15
Annie Creagh
HB
1:04:34
+31:26
Orange ( 16 )
2.5 km
10 Controls
Place
Name
Club
Time
Diff
1
Brooke Speers
HB
30:03
2
Alex Maxwell
HB
30:05
+0:02
3
Stuart Agnew
HB
38:56
+8:53
4
Sophie Brenton-Rule
HB
39:02
+8:59
5
Pippa Wallace
HB
40:32
+10:29
6
Sarah Nicoll
HB
42:06
+12:03
7
Linda Wallace
HB
42:43
+12:40
8
Richard Agnew
HB
44:48
+14:45
9
Ben Finnie
HB
46:14
+16:11
10
Andrea Speers
HB
51:41
+21:38
11
Lydia Burns
HB
52:02
+21:59
12
Finn Coghill
HB
54:23
+24:20
13
James Johnston
HB
1:01:59
+31:56
14
A&J O&L
HB
1:04:22
+34:19
15
Sarah Johnston
HB
1:04:57
+34:54
16
Murray Anderson
HB
1:25:48
+55:45
White ( 17 )
1.5 km
18 Controls
Place
Name
Club
Time
Diff
1
Reid Williams
HB
14:59
2
William Kilpatrick
HB
15:00
+0:01
3
Lachlan Atkins
HB
21:13
+6:14
4
Harrison Stove
HB
24:47
+9:48
5
Theo Dancaster
HB
27:18
+12:19
6
Tai
HB
27:28
+12:29
7
Rita Campbell
HB
28:26
+13:27
8
Sarah Johnston
HB
29:25
+14:26
9
Angela Atkins
HB
30:33
+15:34
10
Greta Coghill
HB
30:42
+15:43
11
Melody De Burgh
HB
43:01
+28:02
12
Koa Pole
HB
43:34
+28:35
12
Shane Pole
HB
43:34
+28:35
14
Zoe Hales
HB
50:54
+35:55
MP
Emma Doggett
HB
MP
Abraham Dancaster
HB
0
Bella Hales
HB
17:37
NC
Yellow ( 23 )
2.1 km
12 Controls
Place
Name
Club
Time
Diff
1
Archie Simpson
HB
26:55
2
Charlie Bott
HB
28:09
+1:14
3
James Johnston
HB
29:14
+2:19
4
Shane Spence
HB
29:41
+2:46
5
Bella Hales
HB
32:57
+6:02
6
Tai Pole
HB
35:54
+8:59
7
Lottie Melser
HB
40:22
+13:27
8
Charlotte Ross
HB
43:44
+16:49
9
Baxter Maxwell
HB
45:22
+18:27
10
Logan Potts
HB
46:12
+19:17
11
Noah Roper
HB
47:46
+20:51
12
Silvia Johnston
HB
51:04
+24:09
13
Kim Stewart
HB
1:06:27
+39:32
14
Karen Fletcher
HB
1:13:25
+46:30
15
Brent Fletcher
HB
1:13:31
+46:36
16
Jocelyn Plumpton
HB
1:33:13
+1:06:18
17
Neil Plumpton
HB
1:53:32
+1:26:37
MP
Ava Stove
HB
0
William Kilpatrick
HB
24:32
NC
0
Theo Dancaster
HB
36:07
NC
0
Koa Pole
HB
1:23:17
NC
0
Shane Pole
HB
1:23:18
NC
MP
Abraham Dancaster
HB
NC
Abbreviations:
MP = mispunch, DNF = did not finish, DNS = did not start.
DSQ = disqualified, NC = non-competitive ( usually 2nd course ).